Podróżowanie autobusem jest cenione przez wiele osób, które dostają się tym środkiem transportu do pracy, od miasta, czy też na wycieczkę w dane miejsce. Okazuje się, że ceny biletów autobusowych bywają różnorodne. Z pewnością na zniżki mogą liczyć uczniowie, studenci, emeryci, renciści, czy też osoby niepełnosprawne. W dobie rosnących cen paliwa podróżowanie autobusem wydaje się ciekawą i tanią alternatywą. Ile zapłacimy za bilet autobusowy w Polsce? Jak kształtuje się zakres cenowy? O czym warto wiedzieć?

Bilety autobusowe w Polsce

Faktem jest, że ceny biletów autobusowych w Polsce są bardzo różnorodne. W większych miastach możemy zapłacić nieco więcej, przy czym wiele zależy od długości trasy i danego przewoźnika. Istnieje wiele ciekawych propozycji, które spełnią nasze oczekiwania. Za krótki przejazd zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych. Z kolei zakup biletu miesięcznego jest wydatkiem wyższego rzędu - tutaj trzeba się liczyć z cenami od stu złotych wzwyż. Ostateczna cena jest składową wielu czynników. Oferta przewoźnika, długość trasy, oferowane zniżki - wszystko to wpływa na koszt biletu. 

Kto najczęściej korzysta z autobusu?

Kogo najbardziej interesują ceny biletów autobusowych? Pamiętajmy o tym, że ten środek transportu jest przydatny dla emerytów, uczniów, czy też osób nie mających swojego samochodu. Nie każdy ma dostęp do pociągów, dlatego alternatywą jest wygodny autobus. Kursują one w wielu miejscowościach w danych godzinach, zgodnie z rozkładem jazdy.